Przezroczysty lub biały śluz z pochwy - nie chcę iść do lekarza, co to może być?

Witam ;) Mam pytanie. Otóż od jakichś paru miesięcy z okolic pochwy wydobywa mi się biały lub przezroczysty śluz w różnych ilościach. Brudzi mi bieliznę i brzydko pachnie. Dodam, że mam 14 lat i nie miesiączkuję. Nie wiem, co to jest. A boję się iść do ginekologa ;/ Nie chcę. Nawet nie mówiłam o tym nikomu. Wstydzę się nawet, ze względu na ten zapach i rozbieranie się. ;( Pomocy.

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Opisane dolegliwości mogą sugerować infekcję grzybiczą lub bakteryjną pochwy.
Aby stwierdzić dokładną przyczynę, wskazane jest badanie ginekologiczne oraz ewentualnie badanie dodatkowe, np. posiew mykologiczny i bakteriologiczny. Po ustaleniu właściwego rozpoznania będzie możliwe wdrożenie odpowiedniego leczenia.
Miesiączka powinna pojawić się do ukończenia 15. roku życia, w tej chwili nie ma powodów do niepokoju.
Proponuję porozmawiać o problemie z mamą, a następnie skonsultować problem z ginekologiem lub lekarzem pierwszego kontaktu.

Redakcja acbZdrowie.pl