Przezroczysty śluz a przesunięcie owulacji

10 dni temu powinnam dostać okres, ale go nie dostałam. Za to dziś zauważyłam przezroczysty, rozciągliwy śluz. Czy to oznacza, że przesunęła mi się owulacja? Dodam, że zmieniłam miejsce zamieszkania i przez ostatni czas miałam dużo stresów. Nie mam żadnych objawów ciąży. Próbowaliśmy współżyć z chłopakiem, ale odczuwałam ból. Dla pewności zrobiłam test, który wyszedł negatywne. Czuje także ból po wewnętrznej stronie ud z 6 cm pod kością biodrową. Co może mi dolegać?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Stres oraz zmiana klimatu mogą być przyczyną braku miesiączki. Na podstawie obserwacji śluzu nie można w 100 procentach stwierdzić przesunięcia terminu owulacji. Jeśli sytuacja nie unormuje się w najbliższym czasie to konieczna będzie wizyta u specjalisty ginekologa.