Przezroczysty śluz z krwią po stosunku po okresie

Witam, w dnach od 1 do 5 grudnia miałam okres. Współżyłam 6 i 8, dzisiaj pojawił się przeźroczysty rozciągliwy śluz z krwią. Co może być powodem pojawienia się krwi w śluzie?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Prawdopodobnie jest to związane z wahaniami hormonów płciowych lub mechanicznym podraznieniem błony śluzowej.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Pojawienie się domieszki krwi w obrębie śluzu szyjkowego może być wynikiem podrażnienia, infekcji, nadżerki, polipów jak i wielu innych nieprawidłowości w obrębie narządów płciowych. Jeśli objawy będą się powtarzać sugeruję konsultację ze specjalistą ginekologiem.

Milena Lubowicz

Zależy jak dużo jest tej krwi. Może to być wywołane zmianami hormonalnymi, obecnością nadżerki lub mechanicznym uszkodzeniem w czasie stosunku. Gdyby sytuacja taka powtarzała się lub krwi było sporo proszę udać się do ginekologa.
Pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

Może być to wynik stosunku. Jeżeli krwawienie nadal będzie się utrzymywać proszę udać się do ginekologa.