Przezroczysty śluz z odbytu i choroba wrzodowa dwunastnicy

Witam, bardzo proszę o poradę. W zeszłym roku wykryto u mnie chorobę wrzodową dwunastnicy. Od tego czasu niepokoi mnie fakt wydostawania się przezroczystego śluzu z odbytu, czasem z kałem. Nie wiem czy ma to związek z odżywianiem czy z przebytą chorobą, dodam że mam mało ruchu i piję mało płynów a także mam temp. 37 stopni. Ma to miejsce rano i towarzyszą temu gazy, następnie wszystko wraca do normy (dzieje sie tak raz lub dwa w miesiącu). Czy jest sposób by uniknąć kolonoskopii? Kobieta 24 lata

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam,

najlepiej aby Pani swoje wątpliwosci zgłosiła do gastrologa, ale jeżeli ma Pani stan podgorączkowy i mało Pani pije być może śluz towarzyszy zaparciom.

Pozdrawiam serdecznie