Przezskórne podanie MTBE - gdzie można wykonać taki zabieg?

Gdzie w Polsce robią zabieg przez skórnego podania MTBE, który ma właściwości rozpuszczające kamieni żółciowych? Która placówka ma większe doświadczenie w tym kierunku?

Zabieg taki jest bezsensowny, gdyż przyczyna powstawania zlogów żółciowych jest albo nieprawidłowa funkcja ściany pęcherzyka żółciowego albo nieprawidłowy skład żółci (tzw. żółć litogenna). Nawet jeśli rozpuścimy kamień ---- wcześniej, czy później powstanie ponownie. Szkoda czasu, nadziei i pieniędzy. Osobiście nie znam takiego miejsca usługowego.