Przeżycia z dzieciństwa, samotność i unikanie ludzi a depresja

Skoro nerwica jest tak popularna to czemu tak mało sie mowi publicznie to samo o depresji Pytanie czy u kobiety 30 l Która ma przeżycia z dziecinstwa przykre typu strata ojca W życiu dorosłym mnóstwo kochanków i samotność Podwyższona samoocena, ale gdy przychodzi samotność jest płacz , smutek , brak zaradności ze wzg na nie moc , częsty brak pracy , często zamykanie sie w domu przed ludźmi. Bo przecież mamy czasy nowobogackich a tu nie ma możliwości na lepsze Czy tu jest juz depresja ?

Dzień dobry,

Diagnozowanie Pani dolegliwości może mieć miejsce wyłącznie w kontakcie osobistym ze specjalistą - lekarzem psychiatrą, np.: w Poradni Zdrowia Psychicznego.
Proszę również rozważyć podjęcie psychoterapii /w internecie dostępna jest lista certyfikowanych psychoterapeutów Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego/.

Witam serdecznie,
Trudne przeżycia z dzieciństwa bardzo mocno wpływają na dorosłe życie i mogą powodować opisane przez Panią objawy. Utrata ojca we wczesnym okresie życia niewątpliwie była niezwykle trudnym doświadczeniem i nawet dziś może wpływać na Pani życie, powodując rozmaite problemy emocjonalne: płaczliwość, smutek, zamykanie się w sobie i inne, które Pani opisuje. Doświadczony terapeuta będzie w stanie postawić właściwą diagnozę oraz zaproponować terapię. Ostatnio niezwykle skuteczna okazuje się terapia schematów. Udokumentowaną skuteczność ma również terapia poznawczo-behawioralna.
Zapraszam na moją stronę, gdzie znajdzie Pani informacje o tym, jak wczesne doświadczenia wpływają na dorosłe życie:
https://martadziekanowska.wordpress.com/2014/09/09/84/
Pozdrawiam,
Marta Dziekanowska