Przy jakiej wartości beta HCG widać ciążę w USG?

Witam.
Mam regularne 28 dniowe cykle miesiączkowe z okresem trwającym 4 dni. Ostatnia miesiączka zaczęła się 22 kwietnia. W maju powinna się zacząć 20. Po kilku dniach braku krwawienia zrobiłam test, który wyszedł pozytywny. Z 25 na 26 i 26 na 27 maja w nocy pobolewał mnie brzuch jak przed miesiączką z odczuwalnym kłuciem po prawej stronie. Pokazały się też lekkie jasnobrązowe plamienia. 27 poszłam do lekarza. Lekarz w badaniu USG nie wykrył ciąży, ale mówił coś o "spulchnionej" macicy, oraz nadżerce. Sugerował podejrzenie ciąży pozamacicznej. Poprosił abym zrobiła HCG beta. Tak też zrobiłam, 28 poszłam na badanie.

Właśnie odebrałam wynik z 28maja : HCG beta Genadotrop.kosm. 2285,00 mIU/ml (0-3) . Wizytę mam dopiero 10 czerwca. Proszę o pomoc w interpretacji wyniku. Który to tydzień i przy jakiej wysokości beta powinno być widać pęcherzyk ciążowy?
Dziękuję.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam! Czas trwania ciąży określamy na podstawie daty ostatniej miesiączki. Pani jest więc teraz w 6 tygodniu. Wynik badania stężenia beta HCG mieści się w normie dla tego okresu (normy te są zresztą bardzo szerokie). Pęcherzyk ciążowy pownien być możliwy do uwidocznienia przy stężeniu beta HCG ok. 1500 mIU/ml. Podejrzenie ciąży pozamacicznej wydaje się więc uzasadnione! Pozdrawiam.