Przy moich koleżankach czuję się strasznie gruba! Czy moja waga jest odpowiednia?

Mam 157 cm wzrostu 11 lat i ważę 60 kg. Czy to odpowiednia waga? Przy moich koleżankach czuję się strasznie gruba! Pomocy!
ponad rok temu

Witaj!

Jesteś dziewczynką bardzo wysoką jak na swój wiek, dlatego też nie ma sensu porównywanie twojej masy ciała z masą ciała niższych koleżanek. Nawet jeśli ważysz kilka kilogramów za dużo, nie powinnaś popadać w kompleksy. Najlepiej, abyś wybrała się z rodzicami do pediatry, który udzieli Ci wskazówek dotyczących zdrowego trybu życia (odżywiania, aktywności fizycznej).

W  żadnym wypadku nie powinnaś podejmować odchudzania "na własną rękę", gdyż może to spowodować szkody w Twoim rozwijającym się organizmie.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.