Przy nerwicy lękowo-depresyjnej w jakim nurcie psychoterapia będzie najlepsza?.

Przy nerwicy lękowo depresyjnej w jakim nurcie psychoterapia będzie najlepsza?. Psychiatra mi powiedział,że od natręctw czyli od osobowości anastatycznej dostałam lęków uogólnionych i objawów depresyjnych.Co oprócz leków może pomóc?jak długo się je bierze?Całe życie?,nie mam napadów czy fobii,ale cały dzień czuję lęk i niepokój,warto łączyć to z jakąś inną techniką relaksacyjną czy coś podobnego?

lęki i niepokój najlepiej leczy się stosując rzeczywiście specjalistyczne techniki relaksacyjne np. trening autogenny. Pomocna bywa też hipnoterapia.
Poza tym lęków nie powinno się leczyć farmakologicznie tylko psychoterapią
lub wspomnianą hipnoterapią. Wybierajęc psychoterapeutę raczej skoncentrowałbym się na tym czy specjalizuje się w leczeniu zaburzeń lękowych i depresjii, a nie na nurtach
psychoterapeutycznych.
https://portal.abczdrowie.pl/stres-ten-podstepny-morderca-zabija-po-cichu
http://www.psychotherapie-live.de/nerwica

Pozdrawiam

Szanowna Pani,

rozumiem, że jest Pani po konsultacji psychiatrycznej, rozpoznanie; zaburzenie depresyjno - lękowe. W Pani przypadku odpowiednio dobrane leczenie, może być szansą na poprawę samopoczucia i zmniejszenie objawów. Polecałabym Pani psychoterapię poznawczo-behawioralną jest to podejście bardzo skuteczne w leczeniu zaburzeń lękowych i zaburzeń nastroju. W procesie terapeutycznym pacjent/pacjentka uczy się rozpoznawać swój dysfunkcjonalny wzorzec myślenia (poznawczy), a także emocjonalny i behawioralny (zachowanie), w konkretnych sytuacjach i pogłębia wgląd w siebie. Zaburzenia osobowości i zaburzenia lękowe skutecznie leczy się psychoterapią.

Pozdrawiam serdecznie