Przybierania na wadze pomimo zdrowego odżywiania

Witam niepoji mnie problem przybierania na wadze. 5 miesiecy temu wazylam 56 kg a na dzien dzisiejszy juz waze 66kg. Mam 172 cm wzrostu wiem ze mieszcze sie w prawidlowej wadze nie chciala bym wazyc te 56 kg bo wtedy bylam za szczupla. Chciala bym te 60kg wazyc nie jem zadnych fas food slodyczy jem duzo warzyw chleb zytni piecze dania zeby nie jesc tlustego a nie umie spasc z wagi jestem osoba co duzo sie rusza cwicze i nic boje sie ze jak tak dalej bedzie to bede bardziej tyla cierpie zjd

Witam Panią,

Na początku zalecam zrobić badania krwi, sprawdzić poziom cukru i hormony tarczycy. Nagły wzrost wagi może być spowodowany problemami hormonalnymi np. niedoczynnością tarczycy. Jeżeli z badań wyjdzie wszystko w porządku należałoby bliżej przyjrzeć się Pani diecie. Jeżeli byłaby Pani zainteresowana można wysłać mi na maila swój przykładowy jadłospis. Ja chętnie zerknę i wskażę ewentualne błędy żywieniowe.
kontakt: joanna.wasiluk@o2.pl

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Witam serdecznie,

Jeżeli takie wahania wagi wcześniej nie maiły miejsca radziłabym udać się mimo wszystko do lekarza na konsultację.

Pozdrawiam