Przybieranie na wadze 5-miesięcznego dziecka

Witam, mam 5 miesięczną córeczkę. Karmiona jest piersią przybiera ok . od 4 miesiąca wprowadzam inne pokarmy ze słoiczków sa to głównie warzywa. Do tej pory nie było problemów z oddawaniem stolca jednak od jakiegoś czasu córka nie oddaje codziennie stolca. Nie płacze i brzuch nie jest wzdęty jednak niepokoi mnie ten fakt. Co ile dni powinna się wypróżnić?Ostatnio oddała stolec po 3 dniach i był trochę zbity. Przepajam ją wodą i herbatkami -koperek, rumianek podaję suszoną śliwkę ale nie pomaga.

Aleksander Ropielewski

W opisanej sytuacji nie widzę nic niepokojącego. Gdyby dziecko miało problemy z oddawaniem stolca, towarzyszyłby mu ból lub inne niepokojące objawy wymagałoby to pogłębienia diagnostyki.