Przybieranie na wadze a tabletki antykoncepcyjne?

Witam, Chciałam zapytać w jakim mechanizmie tabletki antykoncepcyjne przyczyniają się do przybierania na wadze? Czy po wszystkich środkach hormonalnych występuje taki efekt? Czy są jakieś badania mówiące o tej zależności? Pozdrawiam

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Badania kliniczne nie potwierdzają tezy przybierania na wadze.w czasopismach naukowych nie ma mowy o nagminnym przybieraniu na wadze. Mamy tu do czynienia ze zjawiskiem powszechnego błędnego przekonania, pomimo istnienia jednoznacznych dowodów naukowych. Nie ma wątpliwości, że część kobiet (bez względu na to czy coś stosują) przybiera na wadze, część chudnie a część trzyma stałą masę. Wygląda na to, że po prostu zbyt łatwo jest zrzucić całą winę na pigułkę.