Przybieranie na wadze i brak okresu po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych a ryzyko ciąży

Witam mam 22 lata. 3 miesiace temu odstawilam tabletki i od tamtej pory mialam tylko krwawienie z odstawienia i po miesiacu jednodniowe krwawienie. Wspolzylam z chlopakiem bez zabezpieczenia ale nie dochodzil we mnie. Ostatnio troszke przytylam co w moim przypadku nie jest normalne bo zawsze mialam z tym problem. Czy moge byc w ciazy? I czy po odstawieniu liczy sie 3 miesiace zeby pojawil sie pierwszy okres czy 3 cykle. Z gory dziekuje za odpowiedz

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Nie ma reguły iż po odstawieniu antykoncepcji okres pojawi się dopiero po 3 cyklach. Owszem, czasami wahania hormonalne mogą powodować iż pierwszy normalny okres wystąpi z opóźnieniem jednak nie oznacza to iż nie dochodzi do owulacji. Czasami może występować właśnie ubogie krwawienie. Stosunek bez zabezpieczenia może predysponować do ciąży.