Przybieranie na wadze i częste odczuwanie głodu

Mam pcos. Ginekolog zalecil diete dla ciezarnych z cukrzyca. Stosowalam ja ale nic sie nie dzialo poza fatalnym stanem zdrowia. Wiem ze redukcja wagi jest wazna bo jestem osoba otyla..niestety kazda dieta bie skutkuje. Doslownie tyje z dnia na dzien. Co mam zrobic? Istnieje jakies leczenie farmakologiczne? Tarczyca w normie, nieprawidlowa glikemia na czczo, po glukozie w normie. Czesto po jedzeniu np po godzinie znow czuje sie bardzo glodna, a nie mam prawa bo zoladek mam pelny. Prosze o pomoc.

Aleksander Ropielewski

Polecam kontakt z dietetykiem, który oceni Pani zapotrzebowanie kaloryczne i dopasuje odpowiednią dietę. Nie tyje się gdy dzienne spożycie nie przekracza dziennego zapotrzebowania na kalorie. Dietetyk pomoże kontrolować jakość i ilość spożywanych posiłków. Ponadto równie ważna jest aktywność fizyczna. Przyspieszy ona osiągnięcie celu i poprawi zużycie energii, zmniejszająć efekty obserwowane w zespole metabolicznym- skłądowej PCOS.