Przybieranie na wadze i wyniki badań hormonów tarczycy

Witam moimi objawami są tycie (w 3m-ce ponad 10kg) przy niezmienionej diecie, wypadanie włosów, brak miesiączki po ok 60 dni (24.12.15 kolejna była 08.02.16 a teraz dalej czekam) sucha skóra, jest mi zimno praktycznie cały czas,cisnienie ok 110/80 puls 53-56 nie biorę żadnych leków ostatnio ciągle chce mi się spać i nie mam na nic ochoty. Tsh2,4 norma 0,3-4,0 t31,92 n 0,92-2,79 t4 10,2 n 4,5-10,9 na 19.04 mam zlecone kolejne badanie t3 t4 i atp.

Powinna się Pani udać do dobrego endokrynologa - choć w diagnostyce laboratoryjnej przyjmuje się, że norma dla TSH wynosi do 4.5 to w praktyce u wielu osób diagnozuje się niedoczynność tarczycy już po przekroczeniu 2.0 jeżeli stwierdza się towarzyszące chorobie zmiany czynnościowe w organizmie - na co może wskazywać wzrost masy ciała i ospałość.