Przybieranie na wadze niemowlaka

Witam, mój syn urodził się w 25tc, teraz ma już 6 m-cy, wiek korygowany 2,5m-ca. Z racji tego, że prawidłowo przybiera na wadze pediatra z oddziału niemowlęcego zaleciła nam rozszerzanie diety. Syn przeszedł z mm HA1 na mm zwykłe 1 i zdarza się, że ulewa po karmieniu. Ulewanie towarzyszy mu od zawsze. Stąd moje pytanie czy mogłabym zacząć rozszerzanie diety poprzez wprowadzenie bezsmakowego kleiku ryżowego, aby zagęścić mleczko syna?

Małgorzata Panek

U zdrowych niemowląt (prawidłowo przybierających na wadze), które nadmiernie ulewają, można zastosować mieszanki mleczne typu AR. Wprowadzenie pokarmów typu kleików u zdrowych dzieci powinno się rozpocząć po ukończeniu 4 mż.
Proszę się skonsultować z lekarzem pediatrą.
Pozdrawiam