Przybieranie na wadze po usunięciu ziarniaka złocistego

Dzień dobry mam 31 lat.Rok temu przeszłam operacje usunięcia ziarniaka złocistego pod pacha od tamtej pory przybieram na wadze ,przytyłam juz 13 kilogramów ale rozmiar ciuchów sie nie zmienił .Przez pół roku nosiłam rękaw uciskowy ( niewydolność układu limfatycznego ).Czy to możliwe ze zbiera mi sie woda w organizmie? Jak nie to jakie mogą byc przyczyny gwałtownego przybierania na wadze? Dodam tylko ze od 21 roku życia waga była bez zmian.Prosze o poradę i z góry dziękuje

Aleksander Ropielewski

Konieczne jest przeprowadzenia badania, ponieważ nie ma możliwości aby wzrostowi wagi o 13kg nie towarzyszyły obrzęki wodne lub limfatyczne lub wzrost tkanki tłuszczowej. W zależności od powodu przyboru na masie stosowne będzie inne postępowanie.