Przybieranie na wadze po zakończeniu odżywiania z ograniczoną liczbą kalorii

Od października 2014r. odchudzałam się. Schudłam bardzo dużo, z 64 do 39. Moja waga jest niska ale bardzo mi się podoba. Bliscy jednak widzą w niej problem i dosłownie mnie dożywiają. Wiem, że zacznę tyć bo przechodzę z bardzo ograniczonej liczby kalorii do normalnego zapotrzebowania. Moje pytanie brzmi kiedy przestanę wzrastać na wadze? ile średnio organizm będzie przyzwyczajał się do takiej zmiany i przestanę przybierać?

Witam Panią,

Szkoda, że nie napisała Pani ile ma wzrostu, więc nie jestem w stanie określić czy ma Pani w tym momencie niedowagę, ale domyślam się że tak właśnie jest. Waga 39kg w wieku 21lat to bardzo mało. Powinna Pani stopniowo zwiększać kaloryczność diety, najlepiej około 100kcal tygodniowo. w ten sposób przynajmniej częściowo uniknie Pani efektu jo-jo. odnośnie Pani pytań końcowych to nie jestem w stanie na nie odpowiedzieć ponieważ jest to kwestia bardzo indywidualna. Każdy z nas jest inny i w różny sposób reaguje na dietę. Poza tym nie wiem jak Pani dieta wyglądała i o ile teraz byśmy musiał ją zmienić.

W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk