Przybieranie na wadze po założeniu implantu antykoncepcyjnego

Od lutego 2016 r mam implant antykoncepcyjny. Wcześniej przez rok zażywałam tabletki, na których przytyłam około 7 kg. Myślałam, że implant coś zmieni, ale przytyłam kolejne 5 kg. Moja dieta jednak była dość niezdrowa, więc postanowiłam się za siebie wziąć. Ćwiczę regularnie od ponad 2 tygodni, jestem na diecie 1500 kcal. Coś, na czym wcześniej chudłam z dnia na dzień teraz nie daje ŻADNYCH efektów, na wadze jeszcze przybrałam. Czy jest możliwe, że implant utrudnia odchudzanie? Co z tym zrobić?

Najlepiej w takiej sytuacji zgłosić się do specjalisty dietetyka - przy czym dobrze jest taką wizytę poprzedzić wykonaniem profilu badań hormonalnych - jeżeli to zmiany wywołane podawaniem hormonów antykoncepcyjnych są odpowiedzialne za nadmierną masę ciała będzie to widoczne podczas badań. Jeżeli to nie jest właściwa przyczyna to specjalista może pomóc w określeniu powodów przyrostu masy ciała i w zależności od nich dobraniu odpowiedniego postępowania redukcyjnego.

Witam,

powinna Pani zgłosić się do dietetyka, który dobierze odpowiednią dietę. Być może Pani jadłospis nie jet prawidłowy. Nalezy tez zrobić badania tarczycy aby wykluczyć niedoczynność.
W razie dodatkowych pytań lub zainteresowania konsultacją zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk