Przybieranie na wadze po zastosowaniu Euthyroxu

Witam, mam takie pytanie mój ginekolog stwierdził że mam niedoczynnosc tarczycy po badaniu TSH wyszło na poziome 4,870 i zapisał mi eutchyrox 25 potem 5 dni na 25 i 2 na 50 z tym że zaczełam przybierac na wadze az 10 kg od rozpoczecia leczenia. czy jest to wina zle dopbranych leków wsponmnę że mam jeszcze stwierdzone PCO

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam,

trzeba poczekać aż hormony się wyrównają, to może zająć trochę czasu. Nadmiar masy ciała może Pani zredukować dietą i ćwiczeniami.

Pozdrawiam serdecznie