Przybieranie na wadze podczas stosowania diety i leczenia niedoczynności tarczycy

Witam, Mam 24 lata od pół roku musze brać tabletki na niedoczynność tarczycy euthyrox 75.Ważę 64 kg i mierze 176 cm,ale chciałabym ważyć około 58 kg.Marzy mi się płaski brzuch a jestem typem Jabłka i mam co nie co na brzuchu.Postanowiłam, że zacznę dietę.Co to znaczy rano i wieczorem pije Scheik(białko serwatki)z owocami co wystarcza mi jako śniadanie i kolacja w ciągu dni jem jeszcze2-3małych posiłków.Dodam że jem bardzo zdrowo, niestety tyje z dnia na dzień po0,5 kg nie wiem gdzie robie błąd.

Witam,

po tak krótkim opisie ciężko jest określić jakie błędy żywieniowe Pani popełnia. Nie mniej jednak jeden z nich już widać - jedzenie owoców na kolację. Pisze Pani że wypija koktajl białkowy z owocami na śniadanie i na kolację. Owoce mają spore ilości cukrów prostych, które niestety pod koniec dnia, kiedy nasza zdolność insulinowa spada, nie będą odpowiednio trawione a nieprzetrawione cukry odkładaj się w postaci tkanki tłuszczowej. Dodatkowo zaczną fermentować w jelitach co może przyczynić sie do dolegliwości żołądkowo- jelitowych.
Niedoczynność tarczycy wymaga tez specjalnej diety ponieważ nie powinna jeść Pani niektórych produktów.

Jeżeli byłaby Pani zainteresowana to układam indywidualne jadłospisy. Jest to możliwe po osobistej konsultacji - pacjentów przyjmuję w Warszawie lub jeżeli nie ma Pani możliwości dojazdu to przez internet.
Proszę się zastanowić czy nie warto zająć się problemem profesjonalnie.
kontakt: joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Dzień dobry,

przy niedoczynności tarczycy bardzo ważna jest dieta ale także aktywność fizyczna. Jeśli ma Pani dobrze ułożoną dietę (niestety nie wiem co wchodzi w skład tych małych posiłków), proszę popracować nad codzienną, minimum 40 minutową aktywnością fizyczną z uwzględnieniem ćwiczeń na mięśnie brzucha.

Pozdrawiam