Przybieranie na wadze pomimo ćwiczeń i zdrowego odchudzania

Mam 24 lata. 178 cm wzrostu a za sobą zrzucone 30 kilo (w ciągu 3 lat). Kg zrzuciłam, ponieważ stosowałam złą diete (prawie głodówki i zero cwiczen). Od jakiegos czasu zaczełam wprowadzac zdrową dietę (zero słodyczy, bardzo regularne i zdrowe posiłki), zaczęłam również ćwiczyć i mimo to dość szybko przybieram na wadze (2 kg w ciągu 2 tyg). Czy to nieuniknione? zależy mi na tym, aby jeszcze schudnąć ale miec wyrzeźbione ciało. Bardzo prosze o pomoc bo nie wiem co robic.

Witam,

A czy gospodarka hormonalna jest w porządku? Jak wyglądają np hormony TSH? Być może ma Pani niedoczynność tarczycy, która spowalnia metabolizm. Zero slodyczy, bardzo regularnie i zdrowe posilki? - brzmi bardzo fajnie jednak potrzebne jest wiecej szczegółów aby móc się temu przyjrzeć. Często tak jest że chudniemy ponieważ wprowadzamy bardzo duże ograniczenia kalorii w naszej diecie - to wszystko działa na początku a przy kolejnych próbach już nie przynosi efektu i konieczna jest regularna i zbilansowana dieta. W razie pytan zapraszam do kontaktu drogą mailowa - być może będe mogła pomóc.

Dzień dobry. Wyeliminowanie błędów żywieniowych oraz ustalenie indywidualnych wskazówek żywieniowych wymaga zebrania dokładnego wywiadu. Zachęcam do bezpośredniej konsultacji z dietetykiem. Zapraszam na http://diet-coaching.xaa.pl/ Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska