Fluoksetyna a przybieranie na wadze

Dzień dobry, chciałabym zadać pytanie dotyczące związku miedzy przyjmowaniem fluoksetyny a przybieraniem na wadze. Prawie dwa lata biore fluoksetyne, ale w ostatnim czasie zauważyłam, że znacznie przybieram na wadze, że metabolizm mi sie pogorszyl. Czy to moze miec zwiazek z tymi lekami? bralam dawke fluoksetyny 20mg rano. Bardzo prosze o odpowiedz, nie chce tyc, bo to znowu wpedza mnie w mysli depresyjne. Moze jakies inne leki, z innej grupy. Prawdopodobnie mam bordera. Bez lekow bede str Z gory dziekuje za aszliwa dla swoich dzieci, wiem to na pewno. proszę o pomoc i jak najszybsza odpowiedź. Czy fluoksetyna faktycznie powoduje tak znaczne tycie? Czy jest jakiś zamiennik fluoksetyny, który nie będzie powodował takiego efektu ubocznego czy może jestem skazana na to, żeby byc już gruba? Z góry slicznie dziekuje za odpowiedź.

Szanowna Pani,

Fluoksetyna zazwyczaj powoduje ubytek masy ciała, ale jeśli stosujemy ten lek przez dłuższy czas niestety wywołuje skutek odwrotny. Dlatego też bardzo prawdopodobnie u Pani lek ten, stosowany aż 2 lata, spowodował spowolnienie przemiany materii i odkładanie się zbędnych kilogramów.

Proponowałabym udać się do lekarza prowadzącego, który powinien dobrać inną farmakoterapię.

Pozdrawiam,
Kamila Kończak
http://www.activ-diet.pl

Witam Panią,

Lek mógł spowodować zwolnienie przemiany materii, ale proszę się zastanowić czy nie uległa zmianie Pani dieta, nawyki żywieniowe. Warto też zrobić badania tarczycy oraz cukru. Jeżeli wyniki badań będą w normie a Pani jadłospis w ostatnim czasie się nie zmienił proszę udać się do lekarza i skonsultować problem. Być może lekarz zdecyduje o zmianie leczenia.

W razie dodatkowych pytań zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk