Przybieranie na wadze u 8-letniej córki

Witam,martwię się o swoją 8 letnią córkę,niepokoi mnie fakt że od ok. 3 miesięcy zaczęła przybierać na wadze ,posiłki je regularnie,codziennie w tych samych godzinach,ostatnio dużo pije i sika ,niepokoi mnie to bo zawsze tyle jadła i zawsze była chuda , jakie badanie mam zrobić córce?proszę o pomoc.POZDRAWIAM I DOBRANOC

Witam, Nadmierne pragnienie oraz częste chodzenie do toalety może ( ale nie musi) być pierwszym objawem cukrzycy I stopnia. Zazwyczaj występuje wówczas spadek masy ciała, ale nie dotyczy to wszystkich przypadków zachorować. Dlatego też badania, które warto zrobić to m.in oznaczenie poziomu glukozy we krwi. Warto zrobić również badanie TSH - aby zobaczyć czy z tarczycą jest wszystko w porządku.
Pozdrawiam serdecznie,
Paulina Brzuskiewicz
www.psychodietetyk.org