Przybieranie na wadze, uderzenia gorąca, płaczliwość i senność u 57-latki

bardzo proszę o pomoc. mam 57 lat w ostatnim czasie zaczęłam tyć w zastraszającym tempie. Nie stać mnie na specjalne diety, chciała bym sama poradzić sobie z tym problemem, lecz nic mi z tego nie wychodzi. stosowałam HTZ (femoston 10) od miesiąca odstawiłam, ginekolog mi tak polecił, czuję się okropnie to mi gorąco to zimno, ciągle bym płakała i zasypiam w każdym miejscu, w ogóle spała bym na okrągło 24 godziny, nie mam na nic ochoty to jest okropny stan. Z natury jestem żywiołowa i energiczna.

Witam,
zalecałabym Pani wizytę u lekarza rodzinnego celem wykonania podstawowych badań laboratoryjnych oraz ewentualnego skierowania do ginekologa-endokrynologa.
Może jednak HTZ powinna być kontynuowana.

pozdrawiam!