Przybranie na masie bez żadnego konkretnego powodu

Przytyłam przez ostatni rok 10 kg, nie biorę żadnych leków, również antykoncepcyjnych, badanie tsh mam również w normie przy 169, ważyłam zawsze 58/59 kg, miałam idealna sylwetkę a obecnie zebrało się sporo tłuszczyku w biodrach i na plecach, mam lekko podwyższony wynik Alat, martwię się, czy powinnam zrobić dodatkowe badania hormonalne, jeżeli tak to jakie, dziękuję bardzo za odpowiedź. Pozdrawiam serdecznie Karolina

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam,

należy skonsultować się z gastrologiem lub hepatologiem, może ma Pani niealkoholowe stłuszczenie watroby, dodatkowe badania może zlecić endokrynolog, PCOS równiez sprzyja przybieraniu na wadze.

Pozdrawiam serdecznie