Przybranie na masie po odrzuceniu tabletek antykoncepcyjnych

Witam, od prawie 6 miesięcy nie biorę tabletek antykoncepcyjnych po prawie 7latach ciągłego ich brania. Odkąd przestałam zażywać tabletki,przytyłam ok.7kg. Tyję zazwyczaj najwięcej w brzuchu,ramionach oraz łydkach. Chciałabym poradzić się,jak mogę wrócić do swojej wagi oraz kiedy zakończą się te wahania wagi wywołane przez odstawienie tabletek. Mam 27lat,pracuję fizycznie,jem dużo warzyw ale pozwalam sobie na przekąski i ogólnie wyglądam na szczuplejszą niż ważę. Proszę o pomoc,Nina.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Wzrost Pani masy ciała teoretycznie może mieć związek z odstawieniem antykoncepcji. Znacznie bardziej prawdopodobne jest jednak, że jest to wynik nadmiaru podaży kalorii, tj. nieprawidłowej diety. Sugeruję zatem, by zwróciła Pani szczególną uwagę na swoją dietę oraz postarała się zwiększyć poziom aktywności fizycznej, co umożliwi spadek masy ciała.