Przybranie na wadze i duży brzuch

WITAM. POSTANOWIŁAM ZASIĘGNĄC OPINI SPECJALISTY, GDYZ SAMA NIE DAJE SOBIE JUZ RADY Z MOIM PROBLEMEM. CHODZI O MOJ BRZUCH. OSTATNIMI CZASY ROSNIE W BARDZO SZYBKIM TEMPIE. BARDZO DUZO PRZYTYŁAM PRZEZ OSTATNI ROK-OK. 10 KG. DIDAM, ŻE NIE JESTEM W CIAZY, A O MOJA DIETE TEZ STARAM SIE DBAC. CHODZE 3 RAZY W TYG. NA CWICZENIA, SKUTKI SĄ MIERNE.ZROBIŁAM BADANIA NA TARCZYCE, KRZYWA CUKROWĄ, WSZYSTKIE WYNIKI SĄ W NORMIE. PROSZE PODPOWIEDZIEC MI, CO JESZCZE MOGE ZROBIC, GDZIE MOZE TKWIC PROBLEM. DZIEKUJE.

Witam,

Wynikiem Twojego tycia najprawdopodobniej jest nadmiar spożywanych kalorii/ dobę w porównaniu do energii spożytkowanej w ciągu dnia ( tzw. dodatni bilans energetyczny). Zjadanie tylko 100 kcal dziennie więcej (np. kromka chleba orkiszowego 40 g lub jedno jabłko ok 180 g) doprowadzi do przytycia w ciągu roku ok 5 kg. Należy pamiętać także o dostarczeniu odpowiedniej ilości białek, tłuszczy i węglowodanów. Najlepszym rozwiązaniem będzie udanie się do specjalisty w celu ułożenia odpowiedniego planu żywieniowego dostosowanego do Twoich indywidualnych potrzeb.

Pozdrawiam
Sylwia

Witam, byc może spożywa Pani zbyt mało kalorii w posiłkach, mam zbyt mało informacji, proszę przysłac mi na mail informacje dotyczące Pani wieku, wagi, wzrostu i 3 dniowy jadłospis, czyli dokładnie wyszczególnione co Pani je.Postaram się pomóc.ania@dietslim.pl

Bez przeprowadzenia dokładnego wywiadu nie jestem w stanie odpowiedziec gdzie tkwi błąd. Może brak regularności w Pani posiłkach? To bardzo istotna kwestia. Czy inne hormony poza tarczycą Pani badała? One też mogą miec wpływ na wzrost wagi.

Witam,

Nie znam dokładnie sposobu Pani odżywiania dlatego też zachęcam do odwiedzenia dietetyka w Pani mieście. Po to, aby przeanalizować nawyki żywieniowe - wskazać błędy. Byc może kwestia ćwiczeń też wymaga modyfikacji. Czy była Pani wcześniej na diecie? To wszystko ma wpływ na Pani metabolizm. W razie pytań proszę o kontakt. Czasami można zastosować dietę bezglutenową i bezmleczną, ale to wszystko wymaga dokładnej analizy.

Czy miała Pani robione usg brzucha? Warto by było obejrzeć jajniki (czy miesiączki są regularne?) i inne narządy wewnętrzne. Wizyta u ginekologa to też istotny trop, mimo że Pani nie jest w ciąży. Pozdrawiam.

Witam. Zbyt mało jest napisane na temat Pani odżywiania może być zbyt dużo kalorii w stosunku do Pani zapotrzebowania,może być także zbyt mało kalorii w posiłkach.Proponowałabym udać się do specjalisty który przeprowadzi dokładny wywiad. Pozdrawiam

Anna Porada Dietetyk, Wrocław

Szanowna Pani, chciałabym Pani pomóc, ale żeby to zrobić, musiałabym przeprowadzić z Panią wywiad żywieniowy i bliżej poznać Pani trym życia. To, co mogę jeszcze polecić to kontakt z lekarzem pierwszego kontaktu - może warto było by zrobić USG jamy brzusznej i inne badania w kierunku chorób układu pokarmowego. Powiększający się brzuch - nie ważne czy twardy i bolesny, czy miękki jest zawsze niepokojącym objawem i lekarze nie powinni tego bagatelizować.
Serdecznie pozdrawiam

Witam. Trudno ocenić na podstawie krótkiego opisu z jakiej przyczyny ostatnio Pani przytyła, ale z pewnością nie bez znaczenia jest fakt, że od 30 roku życia tempo przemiany materii maleje i wtedy łatwiej o zbędne kilogramy. Proszę sobie zrobić "rachunek sumienia" i ocenić, czy nie pojawia się w Pani codziennym menu za dużo cukrów prostych i węglowodanów, typu słodycze (w tym słodkie jogurty, słodkie płatki śniadaniowe, słodkie napoje, wszelkie słodycze, ciasta, ciastka, czekolada itp.), zbyt duże porcje pieczywa lub makaronów, ziemniaków, ryżu, czy kasz. Cukry proste i węglowodany w nadmiarze odkładają się najczęściej w okolicach brzucha. W utrzymaniu odpowiedniej wagi najważniejsze jest racjonalne, zdrowe i regularne odżywianie, a dopiero na drugim miejscu regularna aktywność fizyczna.

Witam serdecznie,

Przede wszystkim należy wprowadzić zdrową i zbilansowaną dietę, która stanowi 70% sukcesu oraz aktywność fizyczną która daje 30%. Musi Pani zadbać o regularność posiłków. Należy jeść 5posiłków dziennie w odstępach 2,5-3h. Dzień należy rozpocząć od pełnowartościowego śniadania zjadanego do 1h po przebudzeniu zaś kolację 3-4h przed snem. Należy pić 1,5-2l czystej wody mineralnej dziennie w celu nawodnienia organizmu oraz jego oczyszczenia. Powinna Pani również zrezygnować z żywności silnie przetworzonej, tłustej, kolorowych napoi oraz słodyczy. Zalecam wybierać chude białe mięsa, jedynie razowe pieczywo oraz brązowy ryż, makaron i gruboziarniste kasze. Należy zjadać dużo warzyw oraz owoce w celu dostarczenia cennego błonnika. Na kolację ograniczamy węglowodany a skupiamy się na białku.

Powinna Pani również wprowadzić ćwiczenia na skośne mięśnie brzucha, na boczki i brzuch, które pomogą w wyrzeźbieniu ciała oraz ćwiczenia aerobowe, dzięki którym spali się nadmiar tkanki tłuszczowej.
Przy ćwiczeniach należy zadbać o właściwą dietę. Trening powinien zaczynać się około 2h po posiłku lub jeżeli jest to niewielka przekąska to około 1h. Po treningu należy dostarczyć węglowodany proste, łatwo przyswajalne np banan oraz białko (ok 20-30min po treningu) a następnie zjeść węglowodany złożone i łatwo przyswajalne białko czyli np chuda ryba czy kurczak w celu uzupełnienia strat glikogenu i odbudowy uszkodzeń struktur włókien białkowych. W posiłkach okołotreningowych należy unikać tłuszczu, gdyż upośledzają odbudowę glikogenu.

W razie dodatkowych pytań zapraszam na bezpłatną konsultację
tel 506225670
Pozdrawiam Mgr Joanna Wasiluk