Przybranie na wadze i sposoby na odchudzanie

Witam mam 22 lata wazne 76 kg i mam 170 cm wzrostu od ponad roku starsznie przytylam wczesniej wazylam 50 kg i nie mialam brzuszka a teraz mam brzuszek i chcialabym sie go pozbyc.Chodzilam przez 3 miesiace na zajecia fitness ale zero rezultatu.Prosze powiedziec czy mam jakas specjalna diete stosowac czy co.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, najlepsze rezultaty daje zmniejszenie kaloryczności pokarmów i zdrowsze odżywianie z wysoka zawartością błonnika oraz stały i systematyczny ruch, ktory sprawia przyjemność. Najlepsza i najzdrowsza jest dieta śródziemnomorska. Jednakże zalecałbym wizyte u dietetyka celem oceny Pani stanu zdrowia i dobrania ewentualnie diety i zalecen żywieniowych. Pozdrawiam

Urszula Forenc Dietetyk, Wrocław

Dzień dobry.
Ciężko jest mi powiedzieć jaka jest przyczyna bez prowadzenia dzienniczka żywieniowego i bez wywiadu. Proszę zbadać tarczycę i nie jeść żadnych przetworzonych produktów, żadnych słodkich napojów, soków, słodyczy, tylko świeże, nieprzetworzone jedzenie (warzywa, mięso, jaja, zdrowe tłuszcze). Może w tym czasie cos zmieniło się w Pani zyciu? Często długotrwały stres powoduje przybieranie na wadze.
pozdrawiam serdecznie

Witaj,

Główne zasady diety zwiększającej masę ciała:

- wybierać produkty z wysoko wartościowym białkiem. Są to: mięso ze zwierząt rzeźnych oraz drobiu, ryby i przetwory mleczne, ze zwróceniem uwagi na żółte sery
- włączyć do diety owoce wysokokaloryczne, jak banany, awokado, winogrona
dostarczać organizmowi wodę mineralną i soki owocowe. Zrezygnować z napojów gazowanych i nektarów, które mają dużo konserwantów
- połowa zapotrzebowania energetycznego organizmu pochodzi z węglowodanów. Dlatego należy wykorzystać dużą gamę produktów mącznych, w tym pieczywo z różnymi dodatkami, np. miodu, nasion (pumpernikiel)
- z tłuszczy należy wybierać oleje, oliwę, masło;
- stosować jako przegryzki kaloryczne orzechy, nasiona słonecznika, suszone owoce, np. rodzynki, daktyle. Można też pić Nutri-drinki, które kupuje się w aptece (bez recepty). W jednej buteleczce jest pełnowartościowy posiłek.

Pozdrawiam
jarnuszewska.dobrydietetyk.pl

Dzień dobry!

Wyeliminowanie błędów żywieniowych oraz ustalenie indywidualnych wskazówek żywieniowych wymaga zebrania dokładnego wywiadu. Zachęcam do bezpośredniej konsultacji z dietetykiem.

Zapraszam na http://diet-coaching.xaa.pl/
Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska