Przybranie na wadze i zanik miesiączki w wyniku stresu

Witam, mam 21 lat. ostatnio bylam na szkoleniu Wojskowym NSR gdzie mialam duzy wysilek fizyczny i do tego doszedl stres ktory trwał dośc długo, od tego czasu zaczelo dziac sie cos z moim zdrowiem przybralam na wadze chociaz jadlam tak samo i zanikła mi miesiączka okazalo sie ze to przez podwyzszony poziom kortyzolu w organizmie. co moge zrobic zeby wrocic do swojej wagi tj 5 kg w zdrowy sposób? prosze o pomoc

Witaj,

na początku wskazana jest konsultacja u endokrynologa bądź ginekologa, a najlepiej u obu, następnie dopiero konsultacja dietetyczna. Chętnie pomogę!

Pozdrawiam

jarnuszewska.dobrydietetyk.pl