Przybranie na wadze, nadmierna potliwość i niedoczynność tarczycy

Dodam jeszcze ze wyniki hormonalne tarczycy są dobre ale muszę zarzywac leki...w rodzinnie ze str mamy ciocie miały wycinane narządy kobiece a ja za panny miałam cysty na jajniku wyłączone farmakologiczne...dodatkowo mam mocne poty...czasem jest mi zimno ale się poce...wahania nastroju też mam...mam niedoczynność tarczycy a w krótkim czasie przytylam 5 kg.... Proszę pomóżcie mi

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam serdecznie,

proszę zacząć od wizyty u dietetyka który pomoże Pani uregulować masę ciała, wahania nastroju mogą być spowodowane niedoczynnością.

Pozdrawiam

Witam,
Jeżeli jesat Pani pod kontrolą lekarza,prosze zgłosić obecne dolegliwości.Gdy zaistnieje potrzeba/np.związana z lękiem dziedziczenia chorób kobiecych/,można wspomóc proces leczenia psychoterapią,pod kątem symptomów psychosomatycznych.W takim przypadku również może skierować Panią lekarz.Czasami wystarczy samo wsparcie psychiczne,czasami wymagana jest praca dłuższa w czasie.Prosze więc zapytać i ew.zawnioskować o tę możliwośc.
Pozdrawiam serdecznie.