Przybranie na wadze po odchudzaniu

Witam :) mam problem. Mam 19 lat. Mój wzrost to 164 cm i ważę 45 kg. Schudłam z 72 kg. niestety po zejściu do 50 kg waga poleciała w dół bez mojej woli. W związku z tym mam 2 pytania. 1Chciałabym delikatnie przytyć tak aby nie wszystko poszło w brzuch. Co muszę zrobić ? Jak i co jeść ? 2. Moje drugie pytanie dotyczy słodyczy. Bardzo je lubię. Jak często mogę zjadać je bez wyrzutów sumienia ? Chodzi mi o taki zwykłe, klasyczne słodycze. I co z płatkami śniadaniowymi, serkami, jogurtami ?

Witam Panią,

Niestety nie może Pani jadać bezkarnie słodyczy. Po pierwsze są niezdrowe a po drugie to właśnie one u kobiet odkładają się jako niechciany tłuszczyk w okolicy brzucha, ,,oponki'', ud czy pupy. Podobnie jest ze słodkimi płatkami śniadaniowymi czy jogurtami. Jeżeli ma Pani ochotę na jogurty to proszę wybierać te naturalne i np. dodawać do nich owoce, cynamon, beztłuszczowe naturalne kakao. Jeżeli chodzi i płatki to najlepszym wyborem są płatki owsiane górskie.
W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Przede wszystkim ważnym jest utrzymywanie zdrowych nawyków żywieniowych. Należy podnieść kaloryczność diety, jednak absolutnie nie poprzez niezdrowe przekąski, do jakich należą słodycze. Może Pani dodawać do posiłków większą ilość tłuszczów roślinnych, np. oliwy z oliwek do sałatek, do codziennego jadłospisu włączyć orzechy czy owoce suszone do śniadania lub zwiększyć porcje zjadanych posiłków. Nie można zapominać także o aktywności fizycznej, która wraz ze zbilansowaną dietą będzie zapobiegać odkładaniu się tkanki tłuszczowej w okolicach brzucha. Jeśli zaś chodzi o wybór śniadaniowych produktów zachęcam do wszystkiego co naturalne, bez dodatku cukru i barwników. W celu ustalenia indywidualnego programu żywieniowego zachęcamy do wizyty u dietetyka.

Poradnia Dobry Dietetyk Toruń
tel. 887 433 444