Przybranie na wadze po restrykcyjnej diecie

Odchudzam się od kwietnia 2013. Schudlam restrykcyjna dieta 37kg. Mam 158cm wzrostu i 45kg. Aktualnie jem1060kcal. Bywalo ze jadlam 530. Od 3miesiecy dodaje tluszcze NNKT. Jakiś miesiąc temu zauważyłam wzrost wagi i obwód brzucha (ok 1cm , waga ok 1,5kg). Mam problem przejesc duze ilosci warzyw.Mam czesto wzdęcia .Jadłam sporo nabiału Odstawiłam nabiał, ale wzdecia sa dalej.Cwicze skakanka 15min rower 50 min fitness blender 30min.Jem tunczyki,indyka , jaja,jogurt naturalny. Moze to efekt jojo?

Witam serdecznie,

Nie chce Pani martwić ale po tak restrykcyjnej diecie najczęściej występuje efekt jo-jo. Schudła Pani bardzo dużo na bardzo niskokalorycznej diecie. Powinna Pani stopniowo, powoli zwiększać kaloryczność diety. Najlepiej około 100kcal tygodniowo. Dieta restrykcyjna może nieść za sobą różne negatywne skutki zdrowotne. Proszę jak najszybciej zacząć wychodzić z tej głodówki. W ten sposób wyniszcza Pani swój organizm i zaburzyła Pani takim postępowaniem gospodarkę hormonalną. Nie dostarcza Pani wszystkich niezbędnych składników odżywczych do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Proszę koniecznie zmienić jadłospis. Należałoby wyliczyć Pani dzienne zapotrzebowanie energetyczne, prześledzić Pani styl życia i pod tym kontem ułożyć zdrową dietę. Proszę nie eksperymentować tylko zadbać o zdrowe nawyki żywieniowe oraz aktywność fizyczną.

W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Wzrost wagi po tak restrykcyjnej diecie jest praktycznie nieunikniony po podniesieniu kaloryczności diety. Jest to rzeczywiście efekt jo-jo, choć nie wynika on z tego, że spożywa Pani bardzo dużo, ale z tego, że Pani organizm został przestawiony na zupełnie inny poziom podstawowej przemiany materii, nie wiadomo też jak duży jest stopień jego wyniszczenia (niestety dieta o kaloryczności poniżej poziomu podstawowej przemiany materii jest zawsze wyniszczająca, jest niebezpieczna dla zdrowia i dopuszcza się jej stosowanie wyłącznie w uzasadnionych przypadkach przy ścisłej konrtoli lekarsko - dietetycznej. Po takiej diecie powrót do normalnego sposobu odżywiania zajmie przynajmniej pół roku, a zapewne nawet dłużej. Ażeby nie zauważyła Pani skokowego wzrostu masy najlepiej byłoby zastosować dietę w systemie typu "step by step". Jeżeli natomiast chodzi o wzdęcia to są one zapewne wynikiem wyniszczenia mikroflory przewodu pokarmowego podczas restrykcyjnej diety. Polecam zastosowanie terapii probiotycznej przez okres przynajmniej 30 dni, początkowo może to zwiększyć dyskomfort, ale w efekcie powinno się przyczynić do poprawy pracy jelit. Jeżeli potrzebowałaby Pani pomocy w opracowaniu planu dietetycznego w opisanej przez Panią sytuacji to zapraszam do swojego gabinetu w Krakowie.

Dzień dobry!
Głodzenie prowadzi do niedożywienia-> niedoborów witamin i składników mineralnych. Skutkami takiego zachowania mogą być ogólne problemy ze zdrowiem, pogorszenie wyglądu włosów, skóry i paznokci oraz obniżenie metabolizmu. Masa ciała w tym przypadku zazwyczaj się waha i w efekcie może być większa niż ta z przed okresu odchudzania.

Zapraszam również na moją stronę http://diet-coaching.xaa.pl/ Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska

czy odchudzała się Pani sama czy ze specjalistą?
proponuję skontaktować się z dietetykiem
na pewno jakieś błędy przyczyniły się do tego stanu
pozdrawiam