Przybranie na wadze po rozpoczęciu pracy na nocną zmianę

Witam,jestem 24 letnią matką 1,6 msc dziecka.Przed ciążą ważyłam 60 kg przy wzroście 166cm,w trakcie przytyłam 21 kg,to jest,ważyłam 81kg,po ciąży w przeciągu 7 miesięcy wróciłam do wagi przed.Jeśli chodzi o posiłki,staram się zdrowo odżywiać.Dużo warzyw i owoców,nabiał,mało słodyczy.Niedawno podjęłam pracę nocną i przytyłam aż 4kg,więc zaczęłam się niepokoić, dlatego chciałabym zapytać, jak zrzucić te kg i jak dalej nie pogłębiać stanu nie zmieniając pracy?

Witaj,
Myślę, że masz nieodpowiednie pory posiłków. Ostatni posiłek powinien by 3-4 godzin przed spoczynkiem. Jak wracasz rano i kładziesz się spać to Twój ostatni posiłek powinien być 3 godziny przed powrotem do domu z pracy. Jak pracujesz w nocy to powinnaś jeść tak jak w dzięn co 3-4 godziny.
Pozdrawiam

Witam serdecznie,

Praca nocna często zaburza regularność posiłków. Musi Pani zwracać szczególną uwagę na to ile czasu przed snem zjada Pani ostatni posiłek. Powinno to być 3h. Jest Pani aktywna w nocy więc powinna Pani wtedy jeść normalne posiłki. Pierwszy posiłek powinien być zjadany do godziny po przebudzeniu. W ten sposób od pobudzamy swój organizm do działania, przyspieszamy przemianę materii i każdy kolejny posiłek będzie lepiej trawiony. Powinna Pani również pić od 1,5 do 2 litrów wody dziennie, najlepiej pomiędzy posiłkami, aby zapewnić wystarczającą ilość płynów w organizmie. Należy unikać potraw smażonych i tłustych oraz żywności typu fast food. Można dowolnie stosować przyprawy i zioła aromatyczne ale ograniczać sól.
Unikamy również cukru, słodyczy a także żywności silnie przetworzonej typu instant, parówki, pasztety itp Należy czytać etykiety. Zawsze należy zwracać uwagę nie tylko na wartość kaloryczną, ale także na zawartość tłuszczów nasyconych, cukrów i sprawdzać, czy produkt zawiera mało sodu.
Proszę również zadbać o aktywność fizyczną, która stanowi 30% sukcesu w walce o wymarzoną sylwetkę. Najlepiej ćwiczyć od 3do 5 razy w tygodniu. Może Pani skorzystać z pomocy trenera fitness, siłowni lub ćwiczyć w domu. W Internecie znajdzie Pani bardzo wiele zestawów treningowych. Musi Pani dostosować je do własnych możliwości. Powinna Pani zwracać uwagę na prawidłową technikę ćwiczeń aby nie obciążać stawów czy odcinka krzyżowo-lędźwiowego.
Proszę zadbać o zdrową i odpowiednio zbilansowaną dietę, która dostarczy wszystkich składników odżywczych w odpowiednich proporcjach. Dieta powinna być dobrana indywidualnie i uwzględniać Pani dzienne zapotrzebowanie energetyczne. Jeżeli miałaby Pani problem z ustaleniem prawidłowego jadłospisu zachęcam do kontaktu:

tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk