Przybranie na wadze po rzuceniu palenia

Witam, mam 39 lat, prawie dwa lata temu rzuciłam palenie i od tego czasu zaczął się mój problem z wagą. Do tej pory ważyłam 45 kg przy wzroście 150 cm. Po roku od rzucenia palenia przytyłam do 53 kg i nie potrafię ich zrzucić. Ćwiczę dwa razy w tygodniu fitness mam pracę siedzącą i nie objadam się przesadnie. Proszę mi podpowiedzieć jak zgubić chociaż 3 kg i co dla mnie najbardziej okropne bardzo duży wystający brzuch. pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź Asia

Witam, najlepiej wprowadzić odpowiednio zbilansowaną dietę. Spożywać 5 posiłków dziennie, o stałych porach dnia, nie podjadać pomiędzy posiłkami. Kolacje powinno się spożywać 2-3 godziny przed snem. Jeść obfite śniadanie, bezpośrednio po przebudzeniu, gdyż dzięki temu nie będzie Pani nadrabiała strat energetycznych, które są najczęstszą przyczyną podjadania wieczornego. W diecie powinny być zawarte węglowodany złożone ( musli, żytnie pieczywo, mąki z pełnego przemiału, pełnoziarniste makarony). Niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe (oliwa z oliwek, olej lniany, olej rzepakowy) spożywane na surowo np. jako dodatek do sałatek. Białko pochodzące z chudego mięsa (np. pierś z kurczaka), produktów mlecznych (twaróg, jogurt naturalny). Nie należy zapominać, także o warzywach i owocach, które dostarczają witaminy i składniki mineralne niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Należy spożywać 1,5- 2 l wody/dobę.

Pozdrawiam.