Przybranie na wadze po stosowaniu leku Sulpiryd

Witam serdecznie! Od poltora roku lecze sie na nerwice lekowa. Poczatkowo lekarz przepisal mi sulpiryd 2x50 mg.Wyciszyl mnie ten lek ale nie pomogl na leki.Dodatkowo przepisal mi lekarz 30 mg citalopramu i biore widzac duza poprawe.Niestety po sulpirydzie przytylam 12 kg.Co mam teraz robic? Jestem otyla i nie moge dalej tyc! Czy mam odstawic calkiem ten sulpiryd czy isc do lekarza aby zamienic ten sulpiryd na cos innego? Dziekuje i czekam na porade. Ewa

Dzień dobry,

Pani Ewo, niestety wiele leków neurologicznych, psychotropowych powoduje tycie obniżając przemianę materii.
Na kolejnej wizycie proszę powiedzieć lekarzowi ze strasznie Pani przytyła.

Przede wszystkim proszę zmienić nawyki żywieniowe oraz wyeliminować błędy oraz zwiększyć aktywność fizyczną- przyspiesza metabolizm. Proszę wprowadzić do diety herbatę pu-erh, zieloną, wodę z jodem, chude ryby morskie i tran. Z diety wyeliminuj słodycze, fast food i cukier, nie pij wód smakowych.
Proszę także skonsultować się z dietetykiem, aby pomógł Pani zmienić nawyki żywieniowe, a tym samym zapobiegł większemu tyciu i pomógł schudnąć.

Witam, niestety niektóre leki mogą wywoływać wzrost masy ciała. Bez konsultacji z lekarzem proszę nie odstawiać leku. Może pani natomiast zmienić nawyki żywieniowe i unormalizować masę ciała.Proszę zacząć jeść regularnie, 5 posiłków co 3 godziny oraz zwiększyć ilość wypijanej wody, pomyśleć o aktywności fizycznej.