Przybranie na wadze po zjedzeniu ciastek

Odchudzam się.Przedtem ważyłam 51,5 kg.Kilka dni temu zjadłam paczkę ciastek ok 2000 kcal i dzisiaj ważyłam 52,5.To normalne?Czemu waga nie wraca do normy,czy naprawdę przytyłam po tych 2 tys. 1 kg?

Droga Pani!

Do przybrania 1 kg masy ciała potrzebne jest 7000 kcal. Same ciastka na pewno nie wywołały zwiększenia masy ciała. Na ten fakt musiały się złożyć także inne czynniki. Cykl miesięczny u kobiety również wpływa na wahania wagowe. Przed terminem miesiączki oraz w jej trakcie dochodzi do gromadzenia m.in. wody w organizmie, co skutkuje tymczasowym wzrostem masy. Jest to jednak tymczasowe.
W każdym razie zachęcam do prowadzenia racjonalnego odżywiania i nie zjadania takich ilości ciastek za jednym razem. Proszę pamiętać także o piciu ok. 2 l wody dziennie, bowiem jej za mała ilość w diecie może spowodować gromadzenie płynów w organizmie, co skutkuje również wzrostem masy ciała.

Pozdrawiam!