Przybranie na wadze, problemy z koncentracją i senność a prawdopodobieństwo chorób tarczycy

Mam 29 lat. Od kilku lat mam trudności z myśleniem, pamięcią i koncentracją. Dodatkowo dochodzi senność i wzrost wagi o 20kg w ciągu 1.5 roku. Czy może to być problem z tarczycą?Dodam, że moja babcia cierpiała na niedoczynność a ja jak byłem dzieckiem miałem stwierdzoną powiększoną tarczycę.

Marta Mielniczuk

Podane przez Pana objawy rzeczywiście mogą występować w niedoczynności tarczycy, ale żeby postawić diagnozę potrzebne jest zebranie dokładnego wywiadu, przeprowadzenie badania i analiza wyników badań laboratorylnych.