Przybranie na wadze u 8-latki z astmą oskrzelową i alergią

Witam. Moja 8- letnia córka ma astmę oskrzelową i jest alergikiem,w związku z tym jest odczulana Phostalem,oraz bierze leki Seretide (wziewy),Fanipos (krople do nosa).Od roku zaczęła tyć,nie jet za gruba wagowo,ale jest tak jakby ubita w masę.Ma grube nogi i klatka piersiowa jest dość szeroka,brzuch także i piersi dość powiększone.Myślę że to od jakiegoś leku,albo od odczulania bo też od roku jest odczulana.Proszę o podpowiedź bo może mi się wydaje?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Stosowane przez dziecko leki, w tym te odczulające zdecydowanie nie wydają się być przyczyną wzrostu masy ciała. Przede wszystkim proszę zatem skupić się nad dietą córki i postarać się, by odżywiała się zgodnie z zasadami zdrowego żywienia. Jeśli pomimo tego dziecko będzie dalej tyło, konieczne będzie przeprowadzenie dodatkowych badań pod okiem specjalisty pediatry/endokrynologa.