Przybranie na wadze z powodu zajadania stresu

kobieta 22lata 178wzrostu 90kgwagi. w tym roku bardzo przytyłam 15kg, zajadałam stres. Chce je spowrotem zrzucić, od 4 dni zdrowo sie odzywiam : mój dzień to rano: sałata z oliwą i tłustą rybą/jajkiem albo tuńczykiem . reszte dnia spedzam w szkole wiec żyje na zupie gotuje cały gar miksuje i robie zupe krem. pije tą zupę o 9/12/15 i 18. produkty zbożowe odstawiłam nabiał też bo nie lubie.. lepiej sie czuje ale czy musze coś uzupełnić? pije rano młody jeczmien ..

15 kg w ciągu roku to bardzo dużo. Należałoby przede wszystkim wykonać badania kontrolne w zakresie poziomu glukozy, lipidogram, TSH, morfologię krwi, ogólne badanie moczu i może jeszcze inne. Proszę udać sie do lekarza. Być może tak szybkie zwiększenia masy ciała spowodowane jest problemami zdrowotnymi. Skład diety, którą pani podała nie podoba mi się. Nie przyniesie porządanych efektów. Najlepszym rozwiązaniem byłoby skorzystać z pomocy dietetyka, który ułoży prawidłowo zbilansowana i zróżnicowaną dietę. Podstawowe zasady, które mogłyby pomóc prawidłowo się odżywiać znajdują się tutaj https://portal.abczdrowie.pl/zasady-zdrowego-odzywiania

Zapraszam też na moją stronę http://www.zdrowadieta.szczecin.pl/promocje/

Witam Panią,

dieta z pewnością nie jest dobrze zbilansowana. Powinna Pani jadać więcej białka i węglowodanów złożonych. Dobrze że wprowadza Pani do diety tłuste ryby ale to jedyny wartościowy produkt w Pani diecie. Zupa pita w szkole to zbyt mało. Nie pisze też Pani co zjada na kolację.
W tym momencie posiadam zbyt mało informacji na Pani temat, aby ustalić coś konkretnego Skuteczna dieta powinna być dobrana pod względem Pani zapotrzebowania energetycznego. Musiałabym zebrać wywiad żywieniowy i zdrowotny.
Jeżeli byłaby Pani zainteresowana można opisać mi na maila swój przykładowy dzień - co Pani zjada, jakie porcje, jak często są posiłki, ile czasu po przebudzeniu zjada Pani śniadania a ile czasu przed snem kolację itp. Ja chętnie zerknę i wskażę ewentualne błędy żywieniowe.

kontakt: joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Dietetykiem nie jestem, więc w tym problemie nie pomogę. Jednakże zwracam uwagę na "zajadanie stresu". Jest to bardzo unikowa strategia radzenia sobie ze stresem - zamiast stanąć z nim twarzą w twarz, szukać rozwiązań itd. Pani bierze się za zajadanie. Polecam odbyć jedną, może dwie konsultacje z psychologiem poznawczo-behawioralnym, który naświetli Pani możliwe do wykorzystania metody radzenia sobie ze stresem i trudnościami (od treningów relaksacyjnych, po poznawcze metody tzw. copingu). Pozdrawiam.

Dzień dobry,

Proszę znaleźć w swojej okolicy psychoterapeutę i udać się na konsultacje, które być może zakończą się wspólną decyzją o podjęciu leczenia.
Pomoc może Pani uzyskać np.: w Poradni Zdrowia Psychicznego lub prywatnie.
W internecie dostępna jest również lista certyfikowanych psychoterapeutów Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego wg miejscowości.