Przyczyna bólu brzucha w okolicy pępka u 6-latki

Witam,córka moja(6lat) ma bóle brzucha w okolicy pępka od dość dawna,w marcu miała operację na wyrostek,teraz jest po wszystkich badaniach,krwi,moczu,robiliśmy badania na pasożyty,lamblie,usg jamy brzusznej i kompletnie nic nie wykazało,lekarze rozkładają ręce bo brzuch nadal boli,co może być przyczyną bólu u dziecka? pozdrawiam Katarzyna.

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
Najczęstszą przyczyną bólu brzucha u dzieci są zaburzenia czynnościowe, czyli bez uchwytnej przyczyny organicznej. Jeśli ból brzucha jest długotrwały, zlokalizowany w okolicach pępka, niewybudzający w nocy, dziecko odpowiednio przybiera na masie i brak jest innych objawów z układu pokarmowego to prawdopodobnie jest przyczyną dolegliwości.
Proszę udać się do gastrologa dziecięcego, który oceni problem i zdecyduje o dalszym postępowaniu.