Przyczyna bólu głowy w okolicach czoła i brwi

Witam zastanawiam się nad tym co jest moją przyczyną bólu głowy. Boli mnie głowa w okolicach czoła, brwi. Występuje również nadwrażliwość na hałas. Środki przeciwbólowe nie działają. Bóle trwają bardzo długo i osłabiają się dopiero po paru tygodniach. Miałem robione wszystkie badania i nic niepokojącego nie wyszło. I mam astygmatyzm i czy podane dolegliwości wskazują na ból głowy właśnie z tej przyczyny ? Innym wyjaśnieniem może być stres co może być bezpośrednią przyczyną bólów głowy ?

Przyczyn bólów głowy jest wiele.
W przypadku wystąpienia bólów głowy zawsze wskazana jest konsultacja z neurologiem. W diagnostyce bólów głowy podstawowe znaczenie ma charakterystyka bólu, charakter, czas trwania, objawy towarzyszące, czynniki prowokujące itd itd...Właściwie zebrany wywiad i badanie neurologiczne pozwalają postawić odpowiednie rozpoznanie oraz dobrać skuteczne leczenie. O rozpoznaniu często decydują szczegóły.
W zależności od problemu lekarz może zlecić wykonanie badań dodatkowych. Czasami niezbędna jest diagnostyka neuroobrazowa (TK, MRI).
Stres też może być przyczyną bólu głowy. Ból głowy często jest to tzw reakcją psychosomatyczną, czyli ogólnie mówiąc fizyczne dolegliwości jako wyraz problemu dotyczącego psychiki np stresu.
O rozpoznaniu często decydują szczegóły, dlatego proszę udać się do specjalisty.