Przyczyna bólu od łokcia do karku

Witam. Moja mama od pewnego czasu narzeka na ból w lewej ręce od łokcia w górę aż do karku a wcześniej także ból schodził do nadgarstka. Co to może być? Czy może przyczyną być reumatyzm?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Chciałabym podkreślić niezastąpioną rolę osobistego badania pacjenta. Żaden lekarz nie podejmie się stawiania diagnozy bez możliwości obejrzenia chorego. W przypadku dolegliwości bólowych w obrębie kończyn konieczne jest pełne badanie, które umożliwi obejrzenie ręki (jej unaczynienia, ruchomości w różnych płaszczyznach,unerwienia) oraz zbadanie odruchów. Konieczne jest również wykluczenie zmian zwyrodnieniowych kręgosłupa szyjnego, które także może objawiać się silnym bólem kończyny górnej.