Przyczyna bólu podczas pierwszego razu

Witam, mam 18 lat. Jestem z chłopakiem od dwóch lat i chciałabym przeżyć już pierwszy raz. Próbowaliśmy już kilka razy ale kiedy chłopak wkłada swojego członka to czuje ból. Jeszcze nie udało mu się włożyć całego. Czuję jakby poprostu on się nie mieścił. Jestem zawsze bardzo podniecona. Jaka może być przyczyna bólu?

Dzień dobry!

Zazwyczaj jest ból związany z naciąganiem/ przerwaniem błony dziewiczej lub z "zamkniętą" pochwą albo niedelikatnością, gwałtownością ruchów partnera. Przyczyną może być także szczególnie duży rozmiar członka, ale są to sytuacje wyjątkowe rzadkie.

Ból może zmniejszyć np.: rozluźnienie psychiczne (stres, lęk potęgują napięcie i ból), stan dużego podniecenia, dobre nawilżenie pochwy (lub stosowanie dodatkowego lubrykantu), korzystna pozycja - a przede wszystkim komfortowe warunki współżycia, cierpliwość i pozytywne nastawienie.

Istotne, jak sytuację ocenia Pani prowadzący lekarz ginekolog, jak przebiega badanie ginekologiczne, czy także jest w podobny sposób bolesne itp. Ewentualna diagnoza pochwicy lub dyspareunii możliwa jest jedynie w osobistym kontakcie, udzielenie pomocy przekracza wtedy możliwości kontaktu internetowego.

Pozdrawiam!