Przyczyna bólu sutków podczas dotyku

Witam, Bolą mnie sutki, kiedy ich dotykam (delikatnie), prawy jest lekko powiększony (piersi nie bolą). Raczej nie jestem w ciąży. Mam dostać miesiączkę (ale po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych okres mi się spóźnia kilka-kilkanaście dni. ginekolog powiedział, że czasem tak bywa. byłam na badaniu i wszystko było ok). Mam niedoczynność tarczycy (poziom TSH 4,984), biorę Euthyrox N25. Proszę o podanie możliwej przyczyny. L.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane dolegliwości najpewniej mają podłoże hormonalne i związane są ze zbliżającą się miesiączką. Póki co nie ma powodów do niepokoju. Jeśli jednak objawy nie ustąpią wraz z zakończeniem miesiączki, warto pomyśleć o diagnostyce obrazowej gruczołu piersiowego.