Przyczyna bólu w kolanie

Witam serdecznie! Ze względu na bóle w kolanie miałam zrobiony rezonans. Opis rezonansu, który podaję poniżej niewiele mi wyjaśnił. Bardo proszę o podanie, jak można wyleczyć tę dolegliwość i konkretnie co to jest za choroba. Czy jedynym sposobem pozbycia się bólu jest wykonanie artroskopii? Dodam, że wizytę u ortopedy mam dopiero za parę tygodni. Z góry bardzo dziękuję za udzielenie mi odpowiedzi. Badanie MR stawu kolanowego wykonano w płaszczyznach prostopadłych, uzyskując obrazy T1 i T2 zależne, PD, FATSAT, bez dożylnego podania środka kontrastowego. Chrząstka stawowa rzepki w części bocznej o dyskretnie nierównym zarysie z drobnymi obszarami o podwyższonej IS, bez ewidentnych szczelin pęknięć. Dyskretnie nieregularny zarys chrząstki stawowej kłykci przyśrodkowych kości udowej i piszczelowej. Róg tylny łąkotki przyśrodkowej o niejednorodnie podwyższonej intensywności sygnału, najpewniej z pionową szczeliną pęknięcia przy wewnętrznej krawędzi rogu tylnego oraz wąską szczeliną pęknięcia sięgającą powierzchni zewnętrznej (w sąsiedztwie torbiele łąkotkowe, poza tym zmiany obrzękowe przylegających tkanek miękkich). Trzon łąkotki przyśrodkowej dyskretnie wypchnięty poza obrys powierzchni stawowej, w niewielkim stopniu modeluje przebieg więzadła pobocznego piszczelowego. Zwiększona ilość płynu w zachyłku nadrzepkowym. Obraz pozostałych struktur stawu kolanowego lewego w badaniu MR bez istotnych odchyleń od normy.

Witam serdecznie!

W opisanym badaniu widoczne są nieprawidłowości. Niestety nie napisała Pani od kiedy kolano boli, czy ból powstał w wyniku urazu? Może wskazywać na to obecność szczelin i pęknięć w opisanych strukturach.
Niestety nie napisała Pani również nic na temat stosowanego do tej pory leczenia, czy były stosowane inne leki oprócz przeciwbólowych, czy były stosowane preparaty wpływające na stan chrząstki stawowej.
Prawdopodobnie ortopeda będzie namawiał Panią na artroskopię, w celu bezpośredniego obejrzenia struktur stawowych i ewentualnych działań leczniczych. Zabieg nie jest bardzo obciążający, rzadko występują działania niepożądane.
Jeżeli chodzi o zalecenie terapii to niestety jest to możliwe jedynie po zbadaniu pacjenta oraz dokładnym zebraniu wywiadu, niestety w tym celu konieczna jest wizyta u lekarza.

Pozdrawiam