Przyczyna ciągłego osłabienia i zmęczenia

Witam serdecznie, mam 30 lat, rok temu urodziłam syna, w ciąży przepisywano mi żelazo, zaraz po porodzie również (żelazo na literę T, nie pamiętam niestety nazwy)... Od kilku miesięcy kiepsko się czuję... jestem zmęczona, senna, obolała, źle wyglądam... Głównie będąc na zewnątrz widzę czarne mroczki, boli mnie głowa i bardzo często mam zachwiania równowagi, jakby ziemia usuwała mi się spod nóg, jakby się zatrzęsła... Nie byłam u lekarza, ale się wybieram, na razie na własną rękę zaczęłam zażywac F*** (od 2 miesięcy), jednak nie ma poprawy...Mały wysiłek sprawia, że jestem zlana potem, nie umiem się koncentrować (a niestety kończę studia i mam dużo do nadgonienia)... jestem rozdrażniona... Czy to może być poważniejsze niż anemia? Co mam zrobić? Z pozdrowieniami, Maja
30 LAT ponad rok temu

Witam!

Wymienione objawy mogą mieć różne przyczyny. Występują w przebiegu wielu chorób. Jedną z nich jest niedokrwistość. Konieczna jest wizyta u lekarza, ponieważ punktem wyjścia dla właściwie prowadzonej diagnostyki jest szczegółowy wywiad i badanie lekarskie. Na podstawie uzyskanych w ten sposób informacji lekarz zleci odpowiednie badania dodatkowe. Podstawowym, którego w tym wypadku pominąć nie można, jest morfologia krwi. Na podstawie jej wyników można będzie potwierdzić bądź wykluczyć niedokrwistość.

Pozdrawiam