Przyczyna drżenia rąk u nastoletnich dzieci

Moja córka ma 17 lat a syn 14 obydwojgu od dawna trzęsa sie ręce np. kiedy mają przenieść szklankę w inne miejsce, równiez kiedy wyciagną ręce do przodu. Czego to moze byc przyczyna?

Lek. Bianka Małczuk

Witam. Występowanie drżeń może wynikać z wielu przyczyn m.in.: przyczyny neurologiczne, choroby autoimmunologiczne, infekcja, stany niedocukrzenia, stany zaburzeń wodno-elektrolitowych. W celu ustalenia przyczyny dolegliwości zalecam konsultację u lekarza pediatry lub lekarza rodzinnego. Pozdrawiam.