Przyczyna infekcyjnego zapalenia wsierdzia

Witam. Jestem Maciej i mam 28lat. Obecnie jestem w szpitalu (11dni) po zdiagnozowaniu I.Z.W. . Na posiewach do dnia dzisiejszego nic nie wyrosło. Na Echo widać coś co ma 5mm a 11dni temu miało 1mm więcej. Dostaje Augmentin i Gentomecyne. Dzisiaj na wynikach krwi pcr zmniejszyło się prawie całkiem. Temp. nie przekracza 37st., Pytania: Czy są jakieś leki które przyspieszą proces leczenia ? Czy istnieją inne badania stwierdzające przyczynę infekcji? Co mogę zrobić we własnym zakresie? Pozdrawiam

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jedyną metodą leczenia jest antybiotykoterapia. Jedyne, co może Pan zrobić to właściwie postępować wg zaleceń lekarzy prowadzących. A propos przyczyny: jeśli nie ma Pan sztucznej zastawki, wady serca, protezy, nie używa Pan dożylnych narkotyków, to właściwie nie ma metody, która jednoznacznie pozwalałaby określić przyczynę. Warto jednak wykluczyć te najczęstsze, tj. zakażenia w obrębie zębów, migdałków, zatok, itd. O szczegółach proszę porozmawiać z lekarzem prowadzącym.