Przyczyna kaszlu i uczucia ciała obcego w gardle od roku

Od blisko roku mam kaszel i uczucie ciała obcego w gardle. Zrobiłam wszystkie badania (badanie krtani,usg brzucha, tarczycy, rtg płuc i zatok, gastroskopię, badania krwi) i nic nie wyszło. Jedynie foniatra podczas badania stwierdził lekkie zaczerwienienie strun głosowych. A ja cały czas czuję jakąś przeszkodę i muszę odchrząknąć, bo inaczej mam chrypkę. Co może być przyczyną i jakie badania mogę jeszcze wykonać ?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, takie objawy najbardziej wskazują na np uchylki przełyku i najlepszym badaniem jest gastroskopii. Prosiłbym o konsultację z chirurgie bądź gastroenterologiem. Pozdrawiam